Závody se nám konečně naplno rozběhly a tak naši svěřenci mohli opět stát na startovní čáře. Dlouhá závodní pauza naštěstí nebyla na nikom znát. Vynikající formu má Vojta Přikryl který závodí mezi žáky a letos už si vylepšil na 800 m osobní rekord o 10 sec. až na 2:16 min a na Mistrovství Jihomoravského Kraje v Břeclavi získal bronzovou medaili. Nyní je cíl do září dostat se na hranici 2:10 min. Mezi žákyněmi na stejném mistrovství startovala i Emma Ryšávková na 1500 m a stejně jako v hale tak i tady nenašla přemožitelku a stala se tak mistryní Jihomoravského Kraje. Mezi ženami si pak osobní rekord na 3000 m vylepšila Adriana Horňová a brala 3.místo v čase 11:38 min. Krajského přeboru družstev přípravek se zůčastnilo i naše družstvo Fénix Sport které se skládalo z 8 holek a 8 kluků. Pro všechny naše malé závodníky to byli navíc první závody tohoto typu ale nezalekli se a bojovali ale hlavně to všechny moc bavilo.

Mistrovství České Republiky v běhu na 10 000 m které se konalo ve Slavkově u Brna se zúčastnil trenér Jan Kohut a v horkém počasí pak získal pro Blanenskou atletiku pěkné 4. místo. Výbornou formu prokazuje i Michal Šeděnka který za posledních 14 dní vyhrál 2 závody a to 5km v Ostravě a 10 km v Trutnově. Další vrchol nás pak čeká 12.7. kdy se uskuteční Mistrovství České Republiky v půlmaratonu kde bude o medaili usilovat Jan Kohut a společně s týmovými kolegy Michalem Šeděnkou a Radimem Garnolem budou usilovat o co nejlepší umístění v hodnocení oddílů.

Vysokou výkonnost prokazuje i Ondra Sekera který na Ostravsku sbírá medailová umístění v kategorii M40 a pak Franta Dosoudil který v okolí Zlínska momentálně nemá konkurenci v M50 a sbírá jedno první místo za druhým. Své první letošní závody mají za sebou i triatlonisti v Jedovnici. Na Jana Barboříka a Filipa Tlamku čekalo v chladném počasí 400 m plavání, 16 km horské kolo a 4 km běh. Oba se s tratí poprali dobře a Filip dokonce bral v závodě 1. místo v juniorech. Honzu potom čekal jeho první triatlon na olympijských tratích ve Žďáru nad Sázavou 1,5 – 40 – 10 a trať zvládl za 2:27 hod. Je vidět že atletika Blansko je zásluhou našeho oddílu na vysoké úrovni a že patříme mezi krajskou i republikovou špičku.

Máte děti, které mají rády pohyb a které baví běhat?
Chcete je v tom podpořit?
Přiveďte je mezi nás do atletického oddílu FÉNIX SPORT BLANSKO, kde se jim budou věnovat kvalifikovaní trenéři, kteří je naučí jak správně nejen běhat, ale také skákat, házet….
Trénujeme i o prázdninách.
www.fenixsport.cz