S cílem zaběhnout nějaký pěkný čas jsem se vydal do Hradce na místní půlmaraton. Cítil jsem se dobře a tak jsem nechtěl nějak taktizovat a  vyrazil jsem dopředu a snažil se držet rychlé tempo. Jediný kdo se udržel byl Petr Pechek.

Metou 10 km jsme probíhali za 31:50 min. a já se cítil pořád dobře. Na cca 13 km trať mírně klesala a ja místo toho abych to tam konečně pořádně rozběhl tak mě naopak ztuhly nohy a nebyl jsem schopný je už rozběhnout. Poslední 4 km jsem se cítil jako kdybych měl na nohách cihle. 2 km před koncem mě nakonec doběhl i Tomáš Navrátil ale zrychlit se nohám už nechtělo. Nakonec z toho byl aspoň nejlepší výkon sezóny a čas 1:08:40 hod. což stačilo na celkové 3. místo. No žádná sláva. Cítím že mám na daleko lepší čas a tak se možná ješte na nějaký půlmaraton letos postavím.

Radost mi udělal svěřenec Michal Šeděnka který se pokoušel vylepšit si osobní rekord z Pardubic a pokusit se o čas co nejvíce pod 1:20 hod. Nakonec z toho byl velký osobák za čas 1:17:59 hod. Je vidět že jdeme správnou cestou a Michalovi ON-LINE trénink na dálku sedí když se za poslední 2 roky zlepšil skoro o 30 minut. Takže super výkon a gratulace.

Kunštátská desítka

V kunštátě pokračoval další závod OBL a zde jsme měli 2 želízka v ohni kteří bojují v celkovém hodnocení o stupně vítězů. Mezi muži doběhl na 3. místě v mužích Roman Hančl a celkové 3.místo mu patří i v průběžném hodnocení. V ženách vybojovala zlatou medaili Lenka Barboříková když nedala soupeřkám šanci a vyhrála s náskokem přes 40 sec. a v celkovém hodnocení se posunula na průběžné 3. místo.

Přeběh napříč okresem Blansko

Na start 38,5 km Přeběhu napříč okresem Blansko se postavila také naše dvojice Jan Barbořík a Ondra Šindelář. Jedná se o závod, kdy v případě štafet jeden běží a ostatní jedou na kole. Intervaly střídání nejsou stanoveny. Naše dvojice dokončila jako první v kategorii i celkově v čase 2:47:16 a nechali za sebou s velkým náskokem i početnější týmy.

Příští víkend nás čekají další závody kde už budou i dětské kategorie tak se těším co naši malí závodníci z FÉNIX SPORT předvedou. Pokud máte zájem o naše tréninky tak na skupinové v Brně i Blansku  ještě nějaké volné místo máme. Tréninky děti které probíhají v Brně, Blansku a Boskovicích také mají nějaká volná místa. Tak neváhejte a přidejte se k nám!

A nezapomeňte sledovat naše akční nabídky na sportovní výživu a běžecké vybavení na E-SHOPU  www.max-training.cz