Závodní sezóna se nám pomalu rozjíždí a my už máme za sebou několik parádních výsledků.

Poslední březnový víkend se konalo Mistrovství České Republiky v přespolním běhu dorostenců kde startoval Filip Tlamka a chtěl navázat na medailový uspěch z haly. I když podal výborný výkon medaile mu nakonec těsně unikla, i tak ale obsadil krásné 5. místo mezi běžci specialisty. Týden nato už začal Český pohár v aquatlonu v Příbrami kde společně s Filipem který tentokrát obsadil 2. místo na tratích 400 m plavání a 5 km běh starovala i Emma Ryšávková a mezi staršími žákyněmi skončila na pěkném 6. místě na tratích 200 m plavání a 2k m běh.

13. dubna pak bylo ve znamení Mistovství ČR. V Pardubicích se beželo MČR v půlmaratonu kde jsem startoval i já. Ač jsem věděl že nemám natrénovano tolik co jindy (kvůli zánětům v patě) tak mě překvapilo jak dobře se běželo. Až do konce jsem totiž bojoval o medaili která mě nakonec utekla jen o 14 vteřin. I tak jsem ale s časem 1:08:56 hod a s 5. místem spokojen. Dařilo se i dalším – Michal Šeděnka si vylepšil osobní rekord o víc jak 5 minut na 1:20:20 hod a to ho ještě přibrzdily střevní potíže na trati. Franta Dosoudil ve 49 letech také v osobáku 1:24:41 hod. Závod se bohužel nepovedl Honzu Barboříkovi a do cíle se protrápil v čase 1:23:40 hod.

V Jablonci se ve stejný den rozdělovali republikové tituly zase v aquatlonu. Roli favorita potvrdil Filip Tlamka když se poprvé stal mistrem ČR a vyhrál navíc s obrovským náskokem. Do TOP 10 se vešla i Emma Ryšávková.

V dalších týdnech nás čekají dalsí důležité závody tak nám držte palce.