O tomto víkendu náš oddíl čekalo hned několik závodů. Tím prvním byla místní Blanenská desítka na dráze. Nejdříve ovšem startovali děti na kratších tratích. I zde jsme měli velké zastoupení a posbírali hned několik medailových umístění.

Jeden z našich nejmladších členů Adrian Vondra s námi trénuje teprve chvíli ale už vyrazil na první závod a vedl si dobře když skončil na 4. místě. Mladší přípravka dívky a běh na 200 m a skvělé 2. místo Adély Přikrylové. Těsně za ní na 4. pozici finišovala ještě Katka Horáková. Mladší přípravka chlapci a zde jsme měli 3 zástupce. Na 2. místě Dana Kovaříka na 3. místě stolní tenista Lukáš Přikryl a 7. byl Matouš Korgo. Přípravka chlapci a 5. místo Vojty Korga na trati 400 m – škoda jen, že se na startu nechal zavřít a pak musel stahovat velkou ztrátu. Mladší žáci a krásné první místo Vojty Přikryla který je také stolní tenista a kterému dělám kondiční přípravu si stylem start – cíl doběhl na 800 m pro čas 2:28 min.

Poté už následoval hlavní závod na 10 000 m. Zde jsme vládli s velkou převahou když na prvních 4. místech byli naši závodníci. Celkové první místo patří trenérovi Janu Kohutovi, druhé místo celkově a první v juniorech byl boskovický Filip Tlamka ve výborném osobáku 34:07 min. a tento čas ho řadí na 5. místo letošních českých tabulek na 10 000 m mezi juniory. A na 2. místě v kategorii muži byl Roman Hančl v dráhovém osobáku. O čas pod 40 min se pokoušel Ondra Šindelář a však mu těsně uniknul když doběhl za 40:20 min. Mezi ženami potvrdila dobrou formu Lenka Barboříková když vyhrála o více jak 2 minuty v čase 44:56 min.

Další den nás čekaly opět závody tentokrát v Rudici na tradičním Běhu okolo Klostrmanovy Studánky.

Mladší přípravka dívky jsme měli 3 zástupce a skončili těsně pod stupni vítězů. Na trati 370 m Adélka na 4. místě, Katka hned za ní na 5. místě a Terka Hušková na 9. pozici. Ve stejné kategorii ale chlapců už to zase cinklo a 1. místo Dan Kovařík a 3. místo Lukáš Přikryl. Přípravka dívky na 500 m a první závod Vanesy Valko přinesl pěkné 6. místo. Vojta Korgo mezi hochy na 500 m potom dosprintoval na výborném 3. místě. V mladších žákyních byla 6. Anička Vrbová, mladší žáci a Jáchym Ryšávka který ve finiši prohrál boj o 3. místo a skončil čtvrtý. Mezi staršími žákyněmi si pro suveréní první místo doběhla Emma Ryšávková.
Po dětských kategoriích nás čekal závod dospělých. Ženy běželi 1 okuh – 6 km a zde na celkovém 1. místě doběhla Katka Ryšávková která zároveň vyhrála i ŽV1 na druhém místě celkově a první v Ž doběhla Lenka Barboříková. A další první místo mezi juniorkami přidala Adriana Horňová. Muže čekalo 12 km a i zde vyhrál náš trenér FÉNIX SPORT BLANSKO A BOSKOVICE Jan Kohut, 4. místo mezi muži patřilo Romanu Hančlovi a na 5. místě v MV1 doběhl Pavel Krátký.

Mám radost že se našemu oddílu daří a už se těšíme na příští závody kde už budeme mít i svoje oddílové oblečení takže nás už hezky poznáte. Nezapomeňte že můžete své děti stále přihlásit do našeho oddílu jak do Blanska tak do Boskovic.

A pokud vám nevyhovují termíny našich společných tréninků zkuste si domluvit osobní trénink – platí pro děti i dospělé.