Tentokrát nás čekal místní závod Blanenská desítka. Zde jsme poprvé závodili pod našim novým oddílem FÉNIX SPORT.

Nejprve se na start vydali děti a hned v prvním závodě to byla medaile. V běhu na 1500 m doběhla v žákyních na 2. místě Emma Ryšávková kousek za ní finišoval Jáchym Ryšávka. V běhu na 400 m startovali Ondra Ščudla a Vojta Korgo a skončili na 6. a 10. místě. V běhu na 200 m do 9. let skončila těsně pod stupni vítězů Adélka Přikrylová když finišovala ve stejném čase jako třetí v pořadí. A nakonec Matouš Korgo na 12. místě mezi chlapci.

Potom už byl na řadě hlavní závod na 10 km a štafety na 5 + 5 km. I zde se nám dařilo. Na 4. místě doběhl Michal Šeděnka kdyz si vylepšil osobní rekord o minutu na 35:23 min. na 7. místě doběh Roman Hančl v osobáku 36:36 min. Na 2. místě v kategorii MV2 doběh Jiří Dvořáček a na 2. místě v kategorii a na 3. celkově skončila Katka Ryšávková v čase 43:05 min. Velké zlepšení zaznamenal i Pavel Krátký časem 41:50 min.
A stupně vítězů jsme zaznamenali i ve smíšené štafetě když Lenka a Honza Barboříkovi skončili na krásném druhém místě v celkovém čase 38:39 min.

A jelikož má jít trenér příkladem tak jsem taky závodil a to v rámci přípravy na půlmaraton v Ústí nad Labem který mě čeká příští týden. No a běželo se lehce a dobře a bylo z toho při mé první účasti na tomto závodě hned první místo v čase 32:06 min což znamenalo historicky druhý nejrychlejší čas na tomto závodě. Takže jsem spokojen jak se svěřenci tak i se svým výkonem a doufám že v podobném ideálně ještě rychlejším tempu zvládnu za týden půlmaraton.

Tak nám držte palce a a kdo by chtěl s námi začít trénovat ať už děti nebo dospělý klidně se mi ozvěte. Trénujeme společně v Blansku, v Brně a Boskovicích samozřejmě je možné i trénování on-line na dálku jako to dělám například s Michalem který dnes skončil na 4. místě v osobáku. Trénuji tak celou řadu lidí po celé ČR.

Jinak pokud máte zájem můžete využít náš E-SHOP na nákup sportovního vybavení a sportovní výživy na www.max-training.cz