V sobotu 9.11. se konal tradiční běh kolem rybníka Olšovce. Ženy a juniorské kategorie běželi jeden okruh muži potom okruhy dva. Trať nám trošku ztížilo bahno když to na některých úsecích dost klouzalo ale nebylo to nic co by se nedalo zvládnout. Jako hlavní cena pro první místo v kategorii je Jedovnický kapr a my tyto ceny získali jako jediný oddíl hned 3x!!!

Svou kategorii mezi ženami vyhrála s přehledem Katka Ryšávková a mohla se tak těšit na kapříka, na 4. místě jen 8 vteřin pod stupni vítězů skončila Lenka Barboříková a mezi dorostenkami 8. místo Adriana Horňová. Mezi muži skončil ve své kategorii na 3. místě Jan Barbořík když v závěrečných metrech předvedl skvělý finiš. Páté místo mezi muži patřilo Romanu Hančlovi a hned za ním už byl i Jiří Dvořáček který vyhrál svoji kategorii a také ho čekal živý kapr. V kategorii MV1 byl na 6. místě Pavel Krátký a Jíří Šebela v MV3 na 6. místě. Závod se nám velice povedl když jsme v TOP 10 měli hned čtyři naše závodníky. A závod jsem absolvoval i já a jelikož se říká že trenér má jít příkladem tak jsem ze začátku držel svižné tempo a do cíle doběhl na 1. místě v nové traťovém rekordu s náskokem skoro čtyř minut na druhého v pořadí.

Ještě před hlavním závodem ovšem závodily i dětské kategorii. A i zde jsme si vedli výborně když jsme opět získali několik medailových umístění. Mezi nejmladšími chlapci na 120 m byl na 8. místě Adrian Vondra, v přípravce mladší dívky na 260 m se na 2. místě umístila Adéla Přikrylová, ve stejné kategorii chlapců byl 3. Dan Kovařík, následovala kategorie přípravka chlapci na 490 m a na 3. místě náš Ondřej Ščudla, těsně pod stupni vítězu doběhli naši kluvi v závodě mladších žáku na 980 m když 4. byl Jáchym Ryšávka a hned za ním na 5. místě Jonatan a dětské kategorii uzavřel závod na 1470 m a první místo pro Emmu Ryšávkovou.

Takže opět vydařený závodní víkend. Dařilo se dospělým ale hlavně i dětem z čehož jako jejich trenér mám velkou radost.

Celkem tedy FENIX SPORT na tomto závodě získal 8 medailových umístění, což z něj dělá nejúspěšnější oddíl tohoto oblíbeného závodu.